Torsdag den 18. november åbner HORESTA igen dørene til vores årsdag – denne gang i Øksnehallen i København - hvor vi glæder os til at fejre, at vores erhverv omsider er på vej mod lysere tider. Husk allerede nu at sætte kryds i kalenderen.
Vi ved, at lysten til at samles igen er større end nogensinde. Sidste år samlede vi 450 deltagere til vores årsdag, men kun fordi vi ikke måtte være flere under samme tag. I år er det alene Øksnehallens kapacitet, som sætter grænsen for, hvor mange vi kan samle.
På HORESTA Årsdag 2021 kigger vi i fællesskab ind i fremtiden og bliver klogere på, hvad coronakrisen har gjort ved vores erhverv, samt hvordan den har påvirket forbrugsmønstret. Samtidig fokuserer vi på, hvad der skal til for at komme tilbage på vækstsporet.
HORESTA Årsdag er også i år en oplagt mulighed for at netværke og ikke mindst i forbindelse med vores aftenarrangement, som i år bliver anderledes, end det plejer at være. Mere om det senere.
Vi vil løbende offentliggøre navne på talerne og give besked, når der åbnes for registrering.
FØLG MED PÅ HORESTA:DK/AARSDAG
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
København vil bremse hotelprojekter i Indre By
16-01-2026
-
Tivoli går mod rekordår med stærkt resultat
16-01-2026
-
Nyt liv til 202-årige Josty med café og overnatning
16-01-2026
-
Autocampere skaber strid om lige vilkår i Nordjylland
16-01-2026
-
København lancerer stort gastro-år med Michelin og events
16-01-2026
-
HORESTA advarer mod kommunal støtte til konkurrenter
16-01-2026
-
Ny Horesta-formand skal styrke Bornholms turisme
16-01-2026