DM i Skills giver de unge chancen for at vise deres talenter. Det er desuden med til at skærpe deres faglige niveau og vise omverdenen – heriblandt grundskoleelever – erhvervsuddannelsernes mangeartede og spændende muligheder.

SkillsDenmark er en nonprofit organisation, der som medlemmer har de faglige udvalg, der sender unge danske lærlinge og elever afsted til DM i Skills samt de store internationale konkurrencer WorldSkills og EuroSkills. Erhvervsskoler har også mulighed for at være medlem af SkillsDenmark, hvilket 57 erhvervsskoler er.

DM i Skills finder i 2019 sted d. 4. – 6. april i Arena Næstved.

Historie
Organisationen WorldSkills blev etableret i Spanien i 1950 med formålet at give flere unge lyst til at beskæftige sig med de erhvervsfaglige uddannelser.

SkillsDenmark blev grundlagt af fem faglige udvalg den 19. november 1997. Danmark blev medlem af WorldSkills i 1998 og deltog i WorldSkills i 1999 for første gang. Danmark har siden deltaget hver gang, men først efter etableringen af DM i Skills i 2011 fik vi succes på medaljesiden.

For yderligere information kontakt:

For yderligere information kontakt:

DM i Skills for kokkeelever

Kokkeeleverne dyster torsdag og fredag (5 torsdag og 5 fredag). Der er finale lørdag med de 5 bedste ud af 10 finalister.

Eleverne stiller op fra følgende skoler:

  • Campus Bornholm
  • CELF
  • College 360 Silkeborg
  • Hansenberg
  • Hotel- og Restaurantskolen København
  • Kokke- og Tjenerskolen ZBC Slagelse
  • Kold College Odense
  • Tech College Aalborg
  • UC Holstebro
  • Aarhus Tech.

Indledende runde
Eleverne skal lave 2 retter på 7 timer – 6 timer til 1. aflevering og 1 time til 2. aflevering.

Retterne skal serveres til 12 personer.

De skal lave:
Hovedret: Kreativ ret på Gastro-Kalvekam og kalvelever.
Dessert: Kreativ sød dessert med ”rehydreret” Sirius fra Arla Unika

Finale
Eleverne skal lave 2 retter på 4 timer og 10 minutter, heraf 3 timer og 20 minutter til 1. aflevering og derefter 50 minutter til 2. aflevering. i alt.

Retterne skal serveres til 12 personer.

De skal lave:
Hovedret: Braiseret Pighvar. Der skal indgå Oolong te og hovedsalat.
Dessert: Ny fortolkning af Ymerfromage.

DM i Skills for smørrebrød og cateringelever

Smørrebrød og cateringeleverne dyster torsdag og fredag (3 torsdag og 3 fredag). Der er finale lørdag med de 3 bedste ud af 6 finalister.

Eleverne stiller op fra følgende skoler:

  • College 360 Silkeborg
  • Hotel- og Restaurantskolen København
  • Kokke- og Tjenerskolen ZBC Slagelse
  • Tech College Aalborg
  • Aarhus Tech.

Indledende runde
Eleverne skal lave 3 afleveringer. Der er 5 timer og 15 minutter til 1. aflevering (forret), herefter 1 time til 2. aflevering (buffet) og så yderligere 1 time og 20 minutter til 3. aflevering (dessert). 7 timer og 35 minutter i alt.

1. aflevering: Forret hvor der skal indgå jomfruhummer og dild
20 kolde forretter - 16 tallerkener til gæsterne, 3 til dommere og 1 skueret.
(juice eller saft, tærte, nyfortolkning af rejecocktail, lun ret, kold fiskeret)

2. aflevering: Buffet til 5 couverter
Anrettes som buffet på udleveret service (dommerne bedømmer den samlede buffet for hver deltager).

3. aflevering: Dessert til 4 couverter: (3 til dommere og 1 skueret)

Finale
Eleverne skal lave 3 afleveringer. 3 timer til forret, derefter 1 time og 20 minutter til anretning & smørrebrød. 4 timer og 20 minutter i alt.

1. aflevering: Fingerfood (Canapeér) som forret
Finger food er størrelsesmæssigt en 2-bids anretning, der kan spises med fingrene.

2. aflevering:
Klassisk: Rollmops
Smørrebrød: Ny-fortolkning af æggemad

DM i Skills for tjenerelever

Tjenereleverne dyster torsdag og fredag, (5 torsdag og 5 fredag). Der er finale lørdag med de 5 bedste ud af 10 finalister.

Eleverne stiller op fra følgende skoler:

  • College 360 Silkeborg
  • Hansenberg
  • Hotel- og Restaurantskolen København
  • Kokke- og Tjenerskolen ZBC Slagelse
  • Kold College Odense
  • Tech College Aalborg

Eleverne bliver dømt på:

  • Personlig fremtræden
  • Social evne overfor gæster, dommere og andre deltagere
  • Kommunikation
  • Flair for opgaver
  • Kropsholdning

Uniform:
Nystrøget skjorte, pudset sko, ingen pletter og unødige krøller på uniform. Dette
bedømmes på hele konkurrencedagen.

Indledende runde

  1. Likør-/hedvinskendskab (15 minutter)
  2. Opdækning af 2 borde til 4 personer (60 minutter).
    Herunder: Skills Test (25 minutter), Boxing Table samt 12 forskellige servietter (15 minutter) og Mise en place til bar (15 minutter)
  3. Mixologi (25 minutter)
  4. Frugtudskæring (25 minutter)
  5. Final Mise en place (10 minutter)
  6. Servering af 4 retters menu + dekantering af vin for gæster

Finale

  1. Opdækning af 2 borde til 4 personer - hver til 3 retters menu inklusiv mise en place (60 minutter)
  2. Oriental Salad for 2 personer (20 minutter inklusiv mise)
  3. Skills Test (25 minutter)
  4. Servering af 3 retters menu + dekantering af vine for gæster
DM i Skills for receptionistelever

Receptionisteleverne dyster både torsdag og fredag. Der er finale lørdag med de 3 bedste ud af 6 finalister.

Eleverne stiller op fra følgende skoler:

  • College 360 Silkeborg
  • Hotel- og Restaurantskolen København
  • Tech College Aalborg

Eleverne vil komme op i Front Office opgaver, og Back Office opgaver.

Front Office opgaverne kan være indenfor følgende områder:

  • Værelsesreservationer
  • Check in
  • Turistinformation
  • Uventede situationer
  • Check ud

Back Office opgaverne kan være indenfor følgende områder:

  • Værelsesreservationer
  • Tjek ankomstlister, specielle krav, værelsesfordeling
  • Skriv personlig hilsen til stamgæster
  • Besvare en klage fra en gæst
  • Besvare forespørgsler generelt
  • Fakturering / afregning

Den bedst placerede receptionistelev, får et wildcard med mulighed for at blive Danmarks repræsentant ved Euro Skills i Graz i Østrig den 16.-20. september 2020.

Se tidligere vindere
DM i Skills

2018

  • Kok: Lasse Zacho Andersen, Slagelse (Støvlet Katrines Hus, Sorø) ZBC.
  • Smørrebrød og catering: Anna Schomburg Hansen, Aalborg (Slagteren og kokken i Gistrup) TECHCOLLEGE.
  • Tjener: Christina Ahlstrøm Pedersen, Juelsminde (Hotel Juelsminde Strand) College 360.
  • Receptionist: Nicoline Rohmann Håkansson, Aalborg (Comwell Aarhus) TECHCOLLEGE.

2017

  • Kok: Valdemar Alfred Krog Hesselbjerg Jørgensen (Vejle), Hansenberg/ Børkop Vandmølle, Børkop.
  • Smørrebrød og catering: Simona Daskute (Aarhus), Teknisk Skole Silkeborg/Spiseriet 8000, Skødstrup.
  • Tjener: Emma Hjorth (Aarhus), Teknisk Skole Silkeborg/Nordisk Spisehus, Aarhus.

2016

  • Kok: Christain Jung Hoon Kleinert (Restaurant Babette) Selandia.
  • Smørrebrød og catering: Kathrine Laura Hørup (Antvorskov Kaserne) Selandia.
  • Tjener: Rebecca Nielsen (Hotel Skibelund Krat) Hansenberg.

2015

  • Kok: Patrick Bach Andersen, Liseleje, (Restaurant Øl & Brød BY MIKKELER) Hotel- og Restaurantskolen.
  • Cater: Mie Elise Christensen, Randers, (Rambøll – Aarhus) Teknisk Skole Silkeborg
  • Tjener: Emma Kathrine Hansen, (Nordisk Spisehus) Teknisk Skole Silkeborg

Log ind

NYHEDSBREV
HOLD DIG OPDATERET MED NYHEDER FRA HORESTA

Venligst accepter betingelserne