Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.
”I går blev jeg simpelthen så rørt. Dorte og jeg fik nemlig denne smukke kurv og en hilsen fra alle vores medarbejdere hos Milling Hotels.” Sådan skriver Jan Milling, som sammen med sin hustru Dorte ejer og driver hotelgruppen Milling Hotels, i et opslag på LinkedIn, fortæller Standby.dk.
Julegaver og julehilsner i virksomheder sendes traditionelt fra ledelsen til medarbejderne. I år overraskede personalet i Milling Hotels imidlertid lederparret med en julehilsen og en kurv efter et særligt udfordrende år for hotelgruppen, der lige som andre hotelvirksomheder er blevet hårdt påvirket af coronakrisen.
”I har kæmpet, og kampen er ikke ovre. Men vi vil kæmpe videre med jer i 2021. Vi er alle glade for at være en del af Milling Hotels og tror på, at vi nok skal klare det sammen,” lyder det blandt andet i julehilsenen fra ledergruppen og det øvrige personale.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Global uro kan give opblomstring i dansk påsketurisme
31-03-2026
-
Djurs Sommerland og Legoland åbner i påsken: Har store forventninger til 2026
31-03-2026
-
UNESCO-udnævnelse løfter turismen ved Møns Klint
31-03-2026
-
Ny bestyrelse tegner HORESTA i Hovedstaden: Direktør for Charlottehaven er iblandt
31-03-2026
-
Hotel Stella Maris vender underskud til plus og skifter struktur
31-03-2026
-
47 kommuner vil være med i nyt rutenet for vandrere
31-03-2026
-
Snart åbner Egtvedpigens Verden som ny turistattraktion
31-03-2026
-
Internationalt: Spanien giver Airbnb millionbøde for ulovlig udlejning
31-03-2026