Vil din virksomheder tilbyde gæsterne flere TV-muligheder? Så kan I nu benytte muligheden fra Copydan Verdens TV, som giver en række gratiskanaler resten af året. Man skal kontakte [email protected] med oplysningerne om, hvilke ekstra Copydan-kanaler virksomheden ønsker med i sit kanaludvalg.
Nemmere administration
Copydan Verdens TV ønsker også at lette administrationen af indrapporteringen. Derfor skal virksomhederne nu kun indberette til Copydan, hvis der sker en ændring i antal skærme/tommer efter virksomhedernes 2017-indberetning.
Copydan Verdens TV fremsender en faktura på baggrund af de oplysninger, virksomhederne har rapporteret for 2017. Er der sket ændringer, beder Copydan hotellet eller kroen informere snarest, så de betaler for det faktiske udbud.
I 2018 fakturer Copydan halvårligt. I 2019 faktureres kvartalsvist efter ønske fra branchen.
Information om priser og kanaler
Prisoversigt over kanaler 2018
Priseksempel på tv til offentlig visning
Er der sket en ændring i antallet af skærme/tommer i din virksomhed, kan du skrive til [email protected] eller ringe 3544 1492.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Ikonisk hotel i Aarhus sat til salg for en halv milliard
19-03-2026
-
DF vil forbyde arbejdskraft fra muslimske lande: HORESTA advarer
19-03-2026
-
DanCenter går ind i hotelbranchen i Aalborg
19-03-2026
-
Venstre vil give campingpladser større frihed med nyt udspil
19-03-2026
-
Blandet modtagelse af Venstres turismeudspil
19-03-2026
-
Restaurant Flammen åbner første restaurant i Sverige
19-03-2026
-
Wolt politianmeldt for vildledende rabat
19-03-2026
-
Flere politiske partier vil sikre Det Økologiske Spisemærke
19-03-2026
-
Turismeaktører presser på for lavere afgifter
19-03-2026