Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.
Det er første gang, at Zleep Hotels introducerer de nye hotellejligheder. Et produkt hotelkæden selv betegner: ”Zleep Living”. Som navnet antyder, er værelserne velegnede til længerevarende ophold. Helt konkret er værelserne 50% større end et almindeligt hotelværelse og rummer tillige et lille køkken, der giver gæster mulighed for selv at lave mad under opholdet:
”Jeg har glædet mig længe til at se hotellet, og ikke mindst hotellejlighederne, i drift. I mine øjne er Lyngby det perfekte sted at starte et koncept som Zleep Living, da byen huser mange udstationerede specialister og projektansatte. Med en infrastruktur i top er hotellet desuden let tilgængeligt for erhvervsrejsende i indre København og omegn”, fortæller CEO i Zleep Hotels Peter Haaber.
Hotellets fællesarealer rummer en lounge med bar samt reception og morgenmadsområde i flot, skandinavisk design. Parkering er gratis, og offentlig transport kan nemt tilgås fra Lyngby centrum. Nærmeste nabo til det nye Zleep hotel er Ferrari og Maseratis showroom, og stueetagen deles med Fitness World.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Global uro kan give opblomstring i dansk påsketurisme
31-03-2026
-
Djurs Sommerland og Legoland åbner i påsken: Har store forventninger til 2026
31-03-2026
-
UNESCO-udnævnelse løfter turismen ved Møns Klint
31-03-2026
-
Ny bestyrelse tegner HORESTA i Hovedstaden: Direktør for Charlottehaven er iblandt
31-03-2026
-
Hotel Stella Maris vender underskud til plus og skifter struktur
31-03-2026
-
47 kommuner vil være med i nyt rutenet for vandrere
31-03-2026
-
Snart åbner Egtvedpigens Verden som ny turistattraktion
31-03-2026
-
Internationalt: Spanien giver Airbnb millionbøde for ulovlig udlejning
31-03-2026