Den 2. oktober holder vi Hotel Insights på Hotel Legoland i Billund. Dagen bliver fyldt med ny viden, inspiration og gode muligheder for at netværke med dine kollegaer fra branchen.
Blandt andet kommer Michael Rønnebæk-Rørth og fortæller, hvordan I kan optimere jeres hotelrestaurant og udvikle et enkelt koncept, der kan tiltrække flere gæster. Han står bag restaurant Plates, der pt. tæller to restauranter i henholdsvis Esbjerg og København – begge beliggende på hoteller.
Derudover kan I glæde jeg til at høre Kari Brandsgaard fra Hotel Legoland tale om, hvordan man fremtidssikrer den gode hoteloplevelse, Jan Hessellund fra Billund Airport fortælle om vækstmuligheder i og omkring den internationale gateway, mens Søren Kristensen fra Sydbank giver et indblik i forventningerne til dansk økonomi.
HORESTAs eksperter giver på dagen også et overblik over de seneste tendenser og tal i branchen samt HORESTAs politiske arbejde.
Arrangementet er eksklusivt for hotelmedlemmer og videnbanksdeltagere.
Du kan se programmet for dagen herunder.
Pris
Medlemmer af HORESTA: Gratis
Ikke-medlemmer: 1.000 kroner ekskl. moms pr. person
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Scandic og Hilton vil åbne nyt hotel ved Københavns Lufthavn
20-10-2026
-
Scandic søger 100 ansatte til nyt hotel i Aarhus
20-10-2026
-
Ny superattraktion i København går ind i næste fase
20-10-2026
-
Danske Hoteller siger farvel til direktør efter et år
20-10-2026
-
Dansk traveltech-virksomhed henter 14 mio. kr. til væksteventyr
20-10-2026
-
Minister afviser flere penge til kamp mod greenwashing
20-10-2026
-
Danske Hoteller vil finansiere vækst med ny kapitaludvidelse
20-10-2026
-
RAW IT lancerer ny division målrettet hotelbranchen
20-10-2026
-
Danskere sikrer sig høj placering ved VM i burgere
20-10-2026