Panderynkerne over COVID-19 er afløst af ny usikkerhed om konsekvenserne af Ukraine-konflikten. D. 29. marts kl. 9.00-13.30 holder HORESTA et seminar for restauranter, hvor vi har inviteret eksperter fra Landbrug & Fødevarer, Dansk Energi og Nordea til at dele indsigter og den nyeste viden fra deres områder.
Deltagerne vil blive klædt bedre på til at forstå den øjeblikkelig situation og håndtere de udfordringer, den medfører.
Seminaret er eksklusivt for restaurantvirksomheder (inkl. caféer, kantiner, cateringvirksomheder, kantiner, hotelrestauranter, natteliv, kroer og øvrige restaurantvirksomheder). Seminaret henvender sig til direktører, restaurantchefer, køkkenchefer og andre, som har ansvaret for restaurantens drift og økonomi.
Vi vender tilbage, når der er lavet aftale med et venue for arrangementet. Ønsker du at deltage online eller modtage en optagelse af arrangementet, skal du klikke ”Ønsker at deltage online, hvis muligt” ved tilmelding.
Pris:
- Medlemmer af HORESTA: Gratis
- Ikke-medlemmer: 1.900 kr. ekskl. moms pr. person. (1.000 kr. ved online deltagelse)
Der opkræves et gebyr på 500 kr. ekskl. moms ved afbud senere end 2 døgn før afholdelsen eller ved no-show.
Se hele programmet og meld dig til her.

SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Nyborg Strand fordobler overskud og investerer massivt
08-05-2025
-
Brøndums Hotel i Skagen bliver premiumhotel
08-05-2025
-
Joe & The Juice er tilbage i plus
08-05-2025
-
Hotel Koldingfjord hædret som landets bedste venue for femte gang
08-05-2025
-
Greenpeace ændrer kampagne efter pres fra VisitDenmark
08-05-2025
-
Comwell sætter ny rekord og styrker resultatet i 2024
08-05-2025
-
Brancheprofil skal løfte Charlottehaven til næste niveau
08-05-2025
-
Portræt af en pioner: Peter Brinks forvandler hoteller og menneskeliv
08-05-2025