HORESTA inviterer til webinar i morgen, tirsdag den 8. december, med Vækstfonden. Her vil netværkschef Steen M. Asgreen fortælle om mulighederne for lån gennem fonden.

Steen vil afdække to spor – muligheden for at Vækstfonden stiller garanti for lån i banken; og muligheden for at låne direkte af Vækstfonden. Begge muligheder ophører fra årsskiftet.

Hvilket der er relevant for lige netop din virksomhed, kan du høre mere om på webinaret, hvor der også vil være rig mulighed for at stille spørgsmål direkte til Steen.

Webinaret foregår fra kl. 10.00-11.00.

Tilmelding kan ske på horesta.dk.  

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte HORESTAs analyseafdeling på [email protected].

Hotellernes forventninger peger opad i 2026

En ny medlemsundersøgelse blandt HORESTAs hotelmedlemmer viser, at branchen tror på fremgang i 2026. Det gælder både virksomhedernes generelle økonomiske situation og forventningerne til omsætningen for året.

Log ind