HORESTA og Viva.com har indgået en aftale om et folkemødepartnerskab, hvor The Falcon Hotel i Sandvig bliver omdrejningspunkt for en ny måde at sætte hotel‐, restaurant‐ og turisterhvervet i fokus.
Begivenheden bliver et miks af gastronomiske delikatesser, fri bar og lækre toner, hvor der vil være rig mulighed for at netværke med branchefolk, politikere og andre interessenter.
”Vi er stolte af at kunne præsentere en unik og forfriskende måde at netværke og skabe dialog mellem branchefolk og politikere i en afslappet og festlig ramme,” siger viceadm. direktør i HORESTA, Jeppe Møller-Herskind.
Arrangementet løber af stablen torsdag den 13. juni fra 19.00 til 01.00, hvor HORESTA og Viva.com inviterer til Garden Party for HORECA-branchen og venner.
Vores samarbejdspartner, Viva.com, er Europas første indløser der tilbyder betalinger på mere end 1165 devices i 24 lande.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Scandic henter ny salgsprofil til prestigehotel på Aarhus Ø
02-10-2026
-
Nye tal: Korttidsudlejning vokser markant i Danmark
02-10-2026
-
Joe & The Juice investerer i medarbejdere og kultur
02-10-2026
-
Landsretten afviser anke om syv skyggehotellejligheder
02-10-2026
-
Villa Provence går efter Michelin-nøgle i Aarhus
02-10-2026
-
Kattegatcentret er blevet Green Key-certificeret
02-10-2026