Der er fuldt fokus på restriktioner og retningslinjer, når HORESTA afvikler konferencen THE NEXT NORMAL den 19. november i Bella Center.
Her vil være sprit og stofmundbind fra De Forenede Dampvaskerier til alle deltagere, og det topprofessionelle personale fra Bella Center vil sikre, at alle retningslinjer overholdes.
Mange medlemmer gør allerede brug af HORESTAs vejledning, SAFE TO VISIT, og den vil også blive brugt på dagen.
Målet er at skabe ansvarlige rammer for en dag med både fordybelse og inspiration fra ind- og udlandet. På scenen kan deltagerne blandt andet opleve Mia Wagner fra Løvens Hule, Rasmus Munk fra Alchemist og et toplederpanel med direktørerne fra Grød, Aamanns, Comwell og Zleep Hotels.
Læs mere om dagen og tilmeld jer her. Der er få pladser tilbage.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Norrlyst åbner burgerrestaurant med Casper Drømme
07-08-2026
-
Tivoli planlægger investeringer frem mod 2030
07-08-2026
-
Campingpladser mister terræn i dansk turisme: Efterlyser moderne lovgivning
07-08-2026
-
Wolt forventer lavere vækst efter rekordår
07-08-2026
-
Hotel i Ribe knækker rekrutteringskoden
07-08-2026
-
Hoteller skal hjælpe turister sikkert ud på cykelstierne
07-08-2026
-
Svenske momserfaringer vækker bekymring i restaurationsbranchen
07-08-2026
-
I anledning af 45-års jubilæum: Stays sigter mod skandinavisk topplacering
07-08-2026