Skal jeres rengøringspersonale rustes endnu bedre til erhvervets nye virkelighed?
I et nyt undervisningsforløb vil der være særligt fokus på COVID-19, herunder hygiejnisk rengøring samt forståelsen af at forebygge smitte og sikre sin egen og gæsters sundhed, uden at det går ud over oplevelsen af god kvalitet i serviceydelsen.Forløbet skal klæde personalet på til at sikre en rengøring, som gør gæsterne trygge ved igen at besøge de danske hoteller.
Kurset er for engelsktalende hotelpersonale og starter den 8. juni.
Branchepakken er udarbejdet i et samarbejde mellem HORESTA, 3F, Styrelsen for Arbejdsmarked og Rekruttering og TEC for at sikre hotellernes sikkerhed.
Overenskomstdækkede virksomheder kan få information om tilskud fra kompetenceudviklingsfonden, ved at kontakte chefkonsulent fra ”Projekt ja tak til efteruddannelse” Lene Wendelboe på mobil: 2072 3095 eller e-mail: [email protected]
Adresse
Kurset foregår online /TEC
Kontakt
Har du spørgsmål vedrørende tilmelding eller prise, kontakt Anni Johansson fra kursus- afdelingen på: Tlf: 38177012 eller mail [email protected]
Pris for den fulde pakke på 5 dage Ansatte uden for AMU-målgruppen: 3457,75 kr. Ansatte i AMU-målgruppen: 630.00 kr.


SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Byudviklingschef: Der er plads til luksuriøse hoteller i Esbjerg
02-06-2023
-
Ny film fortæller historien om dengang Michelinrestaurant flyttede til Grønland
02-06-2023
-
Alternativet: Vi har ikke stemt for at sløjfe udeservering
02-06-2023
-
Midt- og Vestjylland mangler sæsonarbejdere
02-06-2023
-
Dyrehavsbakken mangler 300-400 medarbejdere til højsæsonen
02-06-2023
-
Alkoholbevilling kan vakle under natklub efter narko-afsløringer
02-06-2023