Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.
Sofie Rafn Olsen startede som Host på Zleep Hotel Lyngby for fire år siden og har siden avanceret til Front Office Manager. Nu er hun klar til at lede det nye Zleep Hotel i Hillerød. Det skriver Turisme.nu.
“Sofie Rafn Olsen har demonstreret, at med den rette kombination af engagement og vedholdenhed, er der ingen grænser for, hvad man kan opnå. Hendes overordnede forståelse for forretningen og gæsteservicen har gjort hende til en uundværlig del af Zleep-familien, og til den perfekte leder for vores hotel i Hillerød,” udtaler Birgitte Nørgaard, Director of Operations.
“Jeg er utrolig stolt over at have fået muligheden for at lede Zleep Hotel Hillerød. Det har været en fantastisk rejse indtil videre, og jeg ser frem til at fortsætte med at udvikle mig selv og vores team,” lyder det fra Sofie Rafn Olsen.
Du kan læse hele historien på turisme.nu
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Kampen om helårsturisme: 22 kommuner overhaler 2030-mål
13-01-2026
-
København mister førerposition som verdens cykelby
13-01-2026
-
Odense drømmer stort: Ny attraktion skal trække verden til Fyn
13-01-2026
-
Ny midlertidig salgs- og marketingchef på Hotel Vejlefjord
13-01-2026
-
Hotelprojekt i Næstved sat i bero efter pres fra borgere
13-01-2026
-
HORESTA: Kommunal støtte udfordrer fair konkurrence i landets kommuner
13-01-2026
-
Hotel Fuglsøcentret bliver en del af international hotelkæde
13-01-2026