Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.

Marriott Bonvoy Events’ hjemmeside – MarriottBonvoyEvents.com – skal fungere som et bredt favnende værktøj for møde- og eventplanlæggere. Den nye hjemmeside afløser Marriotts tidligere MICE-hjemmeside: Meetings Imagined, skriver Standby.dk.

På den nye platform, oplyser Marriott International i en pressemeddelelse, kan MICE (Meetings, Incentives, Conferences og Events) arrangører finde et væld af oplysninger om de 5.700 af Marriott-koncernens over 7.000 hoteller på verdensplan, der er med i Marriott Bonvoy Events.

Ligeledes vil hjemmesiden fungere som inspirationskilde med informationer til møde- og eventbranchen, tips og tendenser fra mødeeksperter, eksempler på succeshistorier, informationer om de destinationer, hvor de deltagende Marriott-hoteller ligger, rabattilbud og meget mere.

Marriott runder milepæl med hotel nummer 10.000

Marriott International har åbnet eller overtaget sit hotel nummer 10.000 og markerer dermed en ny milepæl i koncernens globale vækst. Hotelgiganten er i dag repræsenteret i 146 lande og har flere hoteller på det danske marked.

Lars Larsen Group udvider med konferencecenter

Lars Larsen Group styrker sin position inden for møder, konferencer og events med opkøbet af Gubsø Garage i Silkeborg. Konference- og eventcenteret bliver en del af koncernens voksende portefølje af hoteller, restauranter og mødefaciliteter.

Log ind