Da der blev afholdt Danish Travel Awards for 26. gang gjorde HORESTA-medlemmer stort set rent bord. Ud af de otte mulige awards i kategorien for hoteller og turisme løb seks medlemmer nemlig med sejren.
Det er 3.000 forbrugere fra et panel hos Epinion, der har fundet vinderne ved at bedømme de hoteller, attraktioner og destinationer, som de i løbet af de seneste 24 måneder har besøgt.
Følgende HORESTA-medlemmer blev hyldet for deres gode arbejde på scenen:
- Bedste hotel på Sjælland, Fyn og Øerne: Nyborg Strand
- Bedste hotel i Jylland: Hotel Vejlefjord
- Bedste badehotel i Danmark: Svinkløv Badehotel
- Bedste attraktion i Danmark: Fårup Sommerland
- Bedste destination i Danmark: Destination Bornholm
- Bedste feriecenter i Danmark: Skallerup Seaside Resort A/S
“Hvor var det fantastisk at opleve medlemmer blive hædret for den store indsats, de lægger i deres virksomheder. Ligesom resten af branchen har de været igennem nogle hårde år. Det gør det bare ekstra stort at kunne sætte kronen på værket sådan en aften. Det var også skønt, at alle modtagerne fremhævede, at de ikke havde nået sådanne resultater, hvis det ikke havde været for deres dedikerede og dygtige medarbejdere. Et kæmpe tillykke til dem alle,” siger HORESTAs adm. direktør, Pia E. Voss.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
HORESTA lancerer ny kampagne forud for julefrokostsæsonen
27-11-2023
-
Snart tvinges Airbnb til at dele data med myndighederne
27-11-2023
-
Et hit blandt unge: Stod i kø i regnen da McDonald's i Farum slog dørene op
27-11-2023
-
Destination Vesterhavet lander ny direktør fra attraktionsbranchen
27-11-2023
-
Præsident for luksusbrand deler tendenser og udfordringer
27-11-2023
-
Kommune vil have strategi for autocampere
27-11-2023