Når HORESTA på torsdag holder konferencen, THE NEXT NORMAL, i Bella Center, vil vi gerne invitere deltagerne til vores frivillige COVID-19 test. HORESTA og Bella Center har i samarbejde med Copenhagen Medical valgt at vise hurtigtesten til erhvervet, som et eksempel på hvad fremtiden kunne bringe. Og for at vise, at når kvaliteten i testene er til stede, kan de erstatte restriktioner eller åbne for arrangementer, som ikke kan afholdes i dag.
Alle tilmeldte deltagere vil modtage en mail, hvor de bedes svare ja eller nej til, hvorvidt de ønsker at indgå i testen. Mailen indeholder også uddybende information om testen.
Fakta:
- Testen er WHO-godkendt og foretages som podning gennem næsen
- Testen kan aflæses efter 15-20 minutter.
- Testen gennemføres under supervision af lægefaglige konsulenter, i samarbejde med Copenhagen Group / Copenhagen Medical
- Når testen er udført, vil du modtage en attest med resultatet
- Hvis dit testresultat er positivt, vil du ikke kunne deltage i konferencen
Dørene åbnes kl. 11.30. Sidste testmulighed er kl. 12.45. Kom i god tid!
Har du yderligere spørgsmål vedr. testen, er du altid velkommen til at kontakte BC Hospitality Groups sikkerhedsafdeling på [email protected].
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
SAS vil udvide markant i Københavns Lufthavn
02-07-2026
-
Guldsmeden vender tilbage til Aarhus
02-07-2026
-
Dragsholm Slot får ny medejer
02-07-2026
-
Norske kør selv-turister vælger Danmark
02-07-2026
-
HORESTA: Færre udlejningscykler i hovedstaden
02-07-2026
-
Core Hospitality henter seks ledere internt
02-07-2026
-
Direktør skifter Hotel- og Restaurantskolen ud med Brøndby IF
02-07-2026
-
Aarhusianske kokke overtager hotel i Frankrig
02-07-2026
-
Odense Zoo tager hul på stor udvidelse
02-07-2026