HORESTA Hotel Kickoff er for alle hotelmedlemmer, der vil have indblik i den nyeste udvikling fra erhvervet. Den 12. marts. finder det sted på Charlottehaven i København, og ugen efter er der Hotel Kickoff på Hotel Vejlefjord.
Foruden HORESTAs egne eksperter, kan deltagerne i Vejle opleve Mads Bøttger, adm. direktør hos Brdr. Price, Dragholm Slot og Jørgensens Hotel, Peter Haaber, stifter af Zleep Hotels, og Jan Hessellund, adm. direktør i Billund Lufthavn.
I København kommer Christoph Waser, Zoku Hotels, Thomas Thessen, Chief Traffic Forecaster i CPH Lufthavne, og Kirsten Aggersborg, kommunikationschef i Guldsmeden Hotels.
Sidstnævnte vil fortælle, hvordan den succesfulde hotelkæde tiltrækker og fastholder gæsterne. Kirsten Aggersborg vil også give et indblik i, hvordan Guldsmeden arbejder med at skræddersy den rette gæsteoplevelse for de besøgende.
Kom til Hotel Kickoff 2020
Vil du vide mere om udviklingen på hotelmarkedet, kan du tilmelde dig og se de fulde programmer for HORESTAs Hotel Kickoff 2020 her:
Torsdag d. 12. marts 2020 kl. 9-13.30 på Charlottehaven
Torsdag d. 19. marts 2020 kl. 9-13.30 på Hotel Vejlefjord
Hvem kan deltage
Seminaret er eksklusivt for HORESTAs hotelmedlemmer (inkl. hoteller, vandrerhjem, kroer og øvrige overnatningsvirksomheder). Seminaret henvender sig til hoteldirektører, hotelchefer og andre som har ansvar for hotellets salg, distribution og økonomi.
Pris
Deltagelse er gratis, men der opkræves et gebyr på 500 kr. ekskl. moms ved afbud senere end to døgn før afholdelse eller ved no-show.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Tivoli øger omsætningen trods lavere resultat
14-08-2026
-
Trykte turistguides hitter igen hos gæsterne
14-08-2026
-
Flere turister løfter sommeren i Aarhus-regionen
14-08-2026
-
Ankestyrelsen trækker udtalelse efter behov for afklaring
14-08-2026
-
Nyt Aarhus-hotel skaber 150 arbejdspladser
14-08-2026
-
Picasso trækker flere gæster til Aalborg museum
14-08-2026
-
Internationalt: Roomservice kan rumme et stort uudnyttet omsætningspotentiale
14-08-2026