Kan digitalisering overhovedet bidrage til effektivisering af en restaurant eller et hotel? Svaret er ’ja’ ifølge Peter Froberg fra Innovation Lab. På HORESTAs Årsdag den 22. november vil han fra scenen give direktører og beslutningstagere fra branchen værktøjerne til at drage nytte af digitalisering i deres virksomhed.
Gennem indsamling af trends og tendenser fra hele verden har Innovation Lab specialiseret sig i at rådgive virksomheder. Blandt andet i hvordan de kan foretage de rigtige investeringer i digitale løsninger. Peter Froberg vil tage afsæt i en række eksempler, der både ændrer betingelserne for at drive virksomhed i vores erhverv, og måden hvorpå kunderne forbruger branchens produkter og ydelser.
Nedenfor kan du høre Peter Froberg give en teaser for sit indlæg.
Har du endnu ikke sikret dig billet kan tilmelde dig her.
I år bliver HORESTAs Årsdag holdt i Comwell Conference Center Copenhagen ved Bella Center. Og husk også at tilmelde dig erhvervets største branchefest, som vi slutter dagen med.
Vi glæder os til at se dig til både årsdag og branchefest!
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Airbnb ude af kontrol
14-02-2025
-
Sådan fordeler tyske turister sig i landets kommuner
14-02-2025
-
HORESTA slår fast: ”Det bør være en prioritet”
14-02-2025
-
Fødevarepriser faldt i januar - mejeriprodukter gik op
14-02-2025
-
Endnu en kommune vil have styr på autocampere
14-02-2025
-
Lokal vækst får ros fra Christiansborg
14-02-2025