Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.

Small Danish Hotels har vokseværk. Kæden tiltrækker flere nye hoteller, og gæstetallet ligger på en pæn opadgående kurve. Samtidig er hotelkæden i færd med at optimere gæsteoplevelserne med afsæt i innovation, digitalisering og viden om gæsternes adfærd, skriver Small Danish Hotels i en pressemeddelelse.

Som et led i at stimulere og udvikle et af de stærkeste hotelbrands i Danmark er Signe Vognsen de Vos netop tiltrådt som ny marketingchef i Small Danish Hotels. Den 45-årige cand.merc. kommer med en solid erfaring inden for branding, oplevelsesformidling og markedsføring, hvor hun senest har promoveret oplevelser i naturen i outdoorvirksomheden, Oase Outdoors.

Hotel åbner med nye ejere

Det tidligere Tisvildeleje Strandhotel er genåbnet som Villa Lejet med 21 værelser. Hotellet vil efter sommersæsonen satse mere på selskaber og konferencer.

Log ind