Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.
Du skal nu være fyldt 18 år for at bo på Godstedlund. Hotellet, restauranten og champagnebaren er fra 1 april 2023 forbeholdt personer over 18 år og er derved det andet hotel i Danmark som tilbyder denne service.
Har man mulighed for at få børnene passet hos bedsteforældrene, kan man tage en weekend på Godstedlund og lade sig forkæle og nyde en aften i restaurant Thomas og Sydhavsøernes første champagnebar, fortæller Thomas Havskjær.
”Det er ikke revolutionerende nytænkning med et hotel kun for voksne. I udlandet ses det ofte og efterspørgslen på denne type hotel er voksende” fortæller Esbern Juhl.
På baggrund af dette, har ejerne bag Godstedlund valgt at tilbyde denne service til et bredt segment af gæster.
Hvis man vil leje hele hotellet eller holde fest i selskabslokalet Atelieret, er hele familien selvfølgelig velkommen. Det samme gælder dagen, hvor juleudsmykningen tændes på bygningen.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Ny minister vil videre med modernisering af planloven
25-06-2026
-
Grønt lys til nyt strandhotel på Sydsjælland
25-06-2026
-
Millionstøtte skal løfte natur og turisme ved Storebælt
25-06-2026
-
HORESTA sænker kontingentet for medlemmer
25-06-2026
-
Historisk hospital kan blive nyt hotelområde
25-06-2026
-
Lufthavn venter rekordsommer med 10 mio. passagerer
25-06-2026
-
Hotelgigant vil vokse yderligere i Norden
25-06-2026
-
HORESTA: Lejecykler skal ikke blive en forhindring i gadebilledet
25-06-2026