Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.
Der er udsigt til fest, farver og glade dage på Hotel Sabro Kro og Odder Parkhotel, når hotellerne inviterer indenfor til fuldt hus ved årets julefrokoster i november og december. Her kan gæsterne glæde sig til en skøn aften med en lækker julebuffet, stand-up af Mick Øgendahl og live musik.
Ifølge Direktør for Montra Hotels Thomas Weifenbach Jensen er det første gang, at der er udsolgt for julefrokoster hos hotellerne så tidligt på året. Det sætter prikken over i’et på et i forvejen meget succesfuldt år for Montra Hotels i forbindelse med salget af festarrangementer.
“Vi er stolte over, at Hotel Sabro Kro og Odder Parkhotel har meldt udsolgt på deres julefrokoster så tidligt som d. 1. september. Generelt går det rigtig godt med bookningerne af fester og overnatninger på alle fire hoteller. Så det ser ud til, danskerne igen prioriterer at samles og holde fest efter corona. Vi har selvfølgelig stadig fokus på at sikre gæsternes tryghed under deres ophold hos os og følger myndighedernes corona-retningslinjer og anbefalinger,” siger Thomas Weifenbach Jensen.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Ny minister vil videre med modernisering af planloven
25-06-2026
-
Grønt lys til nyt strandhotel på Sydsjælland
25-06-2026
-
Millionstøtte skal løfte natur og turisme ved Storebælt
25-06-2026
-
HORESTA sænker kontingentet for medlemmer
25-06-2026
-
Historisk hospital kan blive nyt hotelområde
25-06-2026
-
Lufthavn venter rekordsommer med 10 mio. passagerer
25-06-2026
-
Hotelgigant vil vokse yderligere i Norden
25-06-2026
-
HORESTA: Lejecykler skal ikke blive en forhindring i gadebilledet
25-06-2026