Få indblik i, hvad der rører sig i hotel-, restaurant- og turismebranchen med dagens presseklip.
Zleep Hotels afslutter året med endnu en udvidelse i hotelkædens salgsafdeling. To nye hotelåbninger står for døren i det nye år, herunder hotelkædens hidtil største hotel med 211 værelser, og derfor skal der naturligvis flere salgsstærke hænder til. Ny mand på holdet er René Lyster.
René Lyster har erfaring med relationsskabende salg og salgstræning fra sin tidligere stilling som Retail Process & Projekt Koordinator ved mobiloperatøren 3. Nu kommer salgsdrivet og -kompetencerne i stedet Zleep Hotels til gode:
”Det er spændende at være blevet en del af Zleep Hotels og kædens team af engagerede og servicemindede medarbejdere. Jeg brænder for at skabe unikke oplevelser for mine kunder, hvilket Zleeps hotelprodukter i den grad tillader. Jeg glæder mig til at afprøve mine evner i en helt ny branche, og jeg kan allerede nu fornemme, at hotelbranchen og jeg er et rigtig godt match”, fortæller ny Sales Manager i Zleep Hotels René Lyster.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Eksperter tror på Noma-comeback
16-06-2026
-
Go Hotels skyder hotelbyggeri i gang: 233 værelser på vej til Amager
16-06-2026
-
Ny analyse fremhæver værdien af international arbejdskraft
16-06-2026
-
Danmark og 10 andre EU-lande i opråb mod russiske turister
16-06-2026
-
HORESTA i fælles brancheopråb mod skæv momsreform
16-06-2026
-
Arthur Hotels leverer bedre resultat end ventet
16-06-2026
-
Charlottehaven tilbage i plus
16-06-2026
-
Burgerkæde fejrer jubilæum for fire dages arbejdsuge
16-06-2026
-
Internationalt: Gigaopkøb samler nordiske rejsegiganter
16-06-2026