IT spiller en stadig større rolle i den daglige drift på hoteller og restauranter. Netværk skal fungere, data skal være beskyttet, og både medarbejdere og gæster forventer stabile og problemfrie digitale løsninger.

Som medlem af HORESTA har du adgang til en attraktiv medlemsfordel hos RAW IT, som bl.a. tilbyder drift og overvågning af systemer, IT-sikkerhed, cloud-løsninger, backup, netværk og professionel support.

"RAW IT’s produkter er rigtig gode til både restauranter og hoteller, der ønsker at løfte deres digitale setup og som samtidig ønsker at skabe en bedre gæsteoplevelse," siger Nadeem Wasi, medlemschef i HORESTA.

Læs mere om RAW IT’s it-løsninger her

Stabil drift og fokus på IT-sikkerhed
Når en stor del af forretningen er afhængig af digitale systemer, kan IT-problemer hurtigt mærkes i driften. RAW IT's løsninger har derfor fokus på at skabe et stabilt og sikkert digitalt fundament for din virksomhed.

Det gælder bl.a. overvågning af systemer, cloud, backup og netværksløsninger til både medarbejdere og gæster. RAW IT tilbyder også professionelle wifi-løsninger med fokus på god dækning og høj kapacitet.

IT-sikkerhed er samtidig en vigtig del af løsningen. Her tænkes sikkerhed sammen med den øvrige IT-drift gennem bl.a. overvågning, backup og sikre netværksløsninger.

"Hoteller og restauranter er i dag afhængige af, at deres IT fungerer stabilt og sikkert hver eneste dag. Med RAW IT kan man få hjælp til helt konkrete dele af driften som backup, cloud og wifi – samtidig med at der er fokus på sikkerheden omkring systemer og data. Der ligger en enorm tryghed i at vide, at der er styr på ens IT-løsninger, og her kan RAW IT hjælpe dig," siger Nadeem Wasi.

Vil du vide mere?
Med medlemsfordelen hos RAW IT får du attraktive medlemsvilkår på IT-løsninger, der kan tilpasses behovet i din virksomhed.

Vil du vide mere, kan du læse mere om HORESTAs medlemsfordel med RAW IT og deres IT-løsninger. Så står RAW IT klar til at hjælpe dig og fortælle mere på telefon 70 10 11 20 eller på [email protected].

RAW IT leverer også komplette TV/AV-løsninger.

Læs mere om dem her

Se alle HORESTAs medlemsfordele her

Nadeem
Medlemschef
Nadeem Wasi

Ny SKI-aftale er i udbud: Læg dit tilbud senest 30. september

Nu kan hoteller byde ind på den kommende SKI-aftale om hotelophold. Den nye aftale omfatter op til 267 hoteller, og den giver mulighed for at levere overnatninger til staten og andre offentlige organisationer. Fristen for at afgive tilbud er 30. september.

Log ind