Den 2. og 9. oktober afholder vi Hotel Insights på henholdsvis Hotel Legoland i Billund og i Charlottehaven i København.

Vi lover, at dagen bliver fyldt med ny viden og inspirerende talere, der vil holde dig opdateret på tendenserne i branchen, udviklingen i danskernes forbrug og give indsigt i gode succeshistorier fra branchen.

HORESTAs politiske afdeling giver desuden en overflyvning på vores politiske arbejde. På dagen bliver der naturligvis også mulighed for at netværke med dine kolleger fra branchen.

Arrangementet er eksklusivt for hotelmedlemmer og videnbanksdeltagere.

Programmet er lige på trapperne, men du kan allerede nu tilmelde dig herunder.

Hotel Insights i Billund: Hotel Legoland, Åstvej 10, 7190 Billund
Mandag den 2. oktober klokken 09:00 – 13:30
Tilmeld dig her

Hotel Insights i København: Charlottehaven, Hjørringgade 12C, 2100 København
Mandag den 9. oktober klokken 09:00 – 13:30
Tilmeld dig her

Pris
HORESTA-medlemmer: Gratis
Ikke-medlemmer: 1.000 kroner ekskl. moms pr. person
Der opkræves et gebyr på 700 kroner ekskl. moms ved afbud senere end to døgn før afholdelsen eller ved no-show.

Danske kokkeelever vinder nordisk guld

Danmark kan kalde sig Nordens bedste, når det gælder kokkeelever. Ved de nordiske mesterskaber for elever sikrede de danske deltagere sig guld i kokkedisciplinen og sølv blandt tjenereleverne.

Deltag til Hotel Insights 2026 og få den nyeste indsigt i hotelmarked

HORESTA inviterer nu til årets første Hotel Insights 2026. Over to events i henholdsvis Vejle og København kan du som leder i hotelbranchen få den nyeste viden om markedet og udviklingen i branchen. Den 20. maj sætter vi scenen i Vejle og glæder os til en dag med fagligt indhold og netværk.

Log ind