Som medlem af HORESTA får du gavn af en lang række medlemsrabatter. En af disse er på brændstof, og nu bliver rabataftalen med en af Danmarks største tankstationskæder, Circle K, endnu mere attraktiv.

HORESTA-medlemmer opnår nemlig pr. 1. november større rabat på både benzin, diesel og elladning. Rabataftalen er blevet forhøjet med fem øre på benzin og diesel og 10 øre påelladning. Det betyder, at du nu sparer 185 øre pr. liter på benzin, 190 øre pr. liter på diesel og 20 øre pr. kWh når du lader din elbil.  

Er du endnu ikke medlem af HORESTA, kan du læse mere om de mange medlemsfordele her.

Læs mere om HORESTAs medlemsfordele

Har du lønrefusion til gode? 40 mio. kr. venter på virksomhederne

Virksomheder landet over har omkring 40 mio. kr. i lønrefusion til voksenelever til gode. Pengene bliver først udbetalt, når virksomhederne har bekræftet de nødvendige oplysninger hos AUB. Derfor opfordrer HORESTA medlemmerne til at tjekke, om der står penge og venter.

Log ind