Er du allerede medlem, eller overvejer du et HORESTA-medlemskab? Så kan du her læse nogle af de økonomiske fordele, der er ved at være en del af branchens stærkeste netværk.

Som medlem får man adgang til en lang række rabataftaler med nogle af branchens vigtigste leverandører. Derfor oplever flere medlemmer ligefrem at tjene penge på medlemskabet.

Blandt andet kan man få fordelagtige priser på betalingsløsninger hos Nets, hvor jeres ordning tilpasses kundernes betalingsbehov. Aftalen gælder for MasterCard, Visa, JCB, UnionPay og American Express.

Som HORESTA-medlem kan du også se, om der er penge at spare på jeres elregning, da vi har forhandlet en branchespecifik elaftale hjem med Norsk Elkraft Danmark.

Via vores forsikringsaftale med Topdanmark og Tryg kan medlemmer blandt andet spare op til 15 procent på arbejdsskadeforsikringer og 20 procent på erhvervsforsikringer.

Du kan læse mere om vores mange andre rabataftaler på denne side. Hvis du ikke allerede er medlem, kan du se vores medlemstyper og melde dig ind her.

Dansk tjener vinder bronze ved WorldSkills 2026

Linnea Lind Lehner har sikret Danmark en bronzemedalje i tjenerkonkurrencen ved WorldSkills 2026 i Shanghai. Tjenereleven blev dermed den eneste af de 15 danske deltagere, der opnåede en podieplads ved mesterskabet.

Martin Rommel klar til finalen i Årets Kok 2027

Martin Rommel fra Restaurant Surt og Sødt i Nakskov er blandt de seks kokke, der har kvalificeret sig til finalen i Årets Kok 2027. Konkurrencen er det officielle Danmarksmesterskab for professionelle kokke og arrangeres af HORESTA og 3F.

Log ind