Træt af at betalt høje kommissioner til bookingportalerne? Så kom med på dette kursus og tag kontrol over jeres markedsføring og styrk jeres online synlighed. På kurset lærer I nemlig, hvordan I kan drive flere bookinger gennem jeres egen hjemmeside og dermed undgå de høje kommissioner til bookingportalerne.
Men hvis gæsterne skal kunne finde frem til netop jeres hjemmeside, kræver det, at I er synlige dér, hvor gæsterne kommunikerer, deler og søger information samt inspiration.
Derfor afholder HORESTA, i samarbejde med Kaare Harry Kjerrumgaard, et kursus mandag den 28. august klokken 09:00-16:00, hvor vi gennemgår de forskellige muligheder for at øge jeres online synlighed – også udover søgemaskineoptimering, sociale medier og kommisionsbetalt markedsføring.
Som virksomhed har I mulighed for at søge støtte fra Kompetenceudviklingsfonden, hvis kursusdeltageren er omfattet af overenskomsten mellem HORESTA/3F.
Læs mere om alt det praktisk, inkl. pris her.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Flammen skruer op for de svenske vækstplaner
15-09-2026
-
DR Kontant sætter fokus på danske skyggehoteller
15-09-2026
-
HORESTA advarer mod turistskat i København og Aarhus
15-09-2026
-
Revisionshus: Lavere fødevaremoms kan tidligst komme i 2028
15-09-2026
-
Hotel nær Københavns Rådhus opgraderet for 140 mio. kr.
15-09-2026
-
Flere købere har vist interesse for markant hotelejendom i Aarhus
15-09-2026
-
Ligula Hospitalitys københavnske hoteller går efteråret i møde med vækst
15-09-2026
-
Nyt hotel kan være på vej på Frederiksberg
15-09-2026