Træt af at betalt høje kommissioner til bookingportalerne? Så kom med på dette kursus og tag kontrol over jeres markedsføring og styrk jeres online synlighed. På kurset lærer I nemlig, hvordan I kan drive flere bookinger gennem jeres egen hjemmeside og dermed undgå de høje kommissioner til bookingportalerne.
Men hvis gæsterne skal kunne finde frem til netop jeres hjemmeside, kræver det, at I er synlige dér, hvor gæsterne kommunikerer, deler og søger information samt inspiration.
Derfor afholder HORESTA, i samarbejde med Kaare Harry Kjerrumgaard, et kursus mandag den 28. august klokken 09:00-16:00, hvor vi gennemgår de forskellige muligheder for at øge jeres online synlighed – også udover søgemaskineoptimering, sociale medier og kommisionsbetalt markedsføring.
Som virksomhed har I mulighed for at søge støtte fra Kompetenceudviklingsfonden, hvis kursusdeltageren er omfattet af overenskomsten mellem HORESTA/3F.
Læs mere om alt det praktisk, inkl. pris her.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Hoteller forventer stærk sommersæson
21-05-2026
-
Nye EU-regler skal stramme Airbnb-kontrol
21-05-2026
-
Google vil gøre restaurantbooking til del af søgetjeneste
21-05-2026
-
Politikere: Hoteller skal sprede turismen i København
21-05-2026
-
København rykker op: Nu blandt verdens førende kongresbyer
21-05-2026
-
HORESTA: Ny minister skal færdiggøre reformspor
21-05-2026
-
Airbnb udvider med biludlejning og dagligvarer
21-05-2026
-
Optimeet sætter ny rekord for deltagelse
21-05-2026
-
Danmark henter guld og sølv ved Worldchefs-konkurrencer
21-05-2026