Hvis du eller dine medarbejdere går med spirende lederdrømme, eller vil du som leder dygtiggøre dig, har HORESTA sammen med Dania netop lanceret en ny lederuddannelse skræddersyet til hotel-, restaurant- og turismeerhvervet.
Uddannelsen består af seks moduler, som hvert strækker sig over tre måneder. Der er syv undervisningsdage i hvert modul, og uddannelsen er tilrettelagt med onlineundervisning, som giver dig mulighed for at tilpasse undervisningen til dit arbejds- og privatliv.
Når du har gennemgået uddannelsen, vil du være bedre i stand til bl.a. at analysere og løse ledelsesudfordringer, skabe et godt arbejdsmiljø, forstå egen personprofil og hvordan du bruger værktøjet i din ledelse, håndtere både strategisk og praktisk lederskab samt forebygge og løse konflikter.
Du kan læse mere om uddannelsen, mulighed for tilskud og hvordan du tilmelder dig lige her.
Læs mere om Hospitality Management

Chef for kompetencer, bæredygtighed og certificering
Pia Svane
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Brøndums Hotel søger ny ejer efter opgivet handel
04-08-2026
-
Amerikansk burgerkæde åbner endnu en restaurant
04-08-2026
-
Hotel åbner med nye ejere
04-08-2026
-
Nyt restaurantkoncept lukker efter halvandet år
04-08-2026
-
Ny pizzakæde satser på oplevelsen
04-08-2026
-
Sticks'n'Sushi udvider til Sverige og Tjekkiet
04-08-2026
-
Sliders lukker efter 12 år
04-08-2026
-
Hørkram mærker lavere aktivitet i gastronomien
04-08-2026
-
Danhostel vil styrke sin position i turismen
04-08-2026