Hvis du eller dine medarbejdere går med spirende lederdrømme, eller vil du som leder dygtiggøre dig, har HORESTA sammen med Dania netop lanceret en ny lederuddannelse skræddersyet til hotel-, restaurant- og turismeerhvervet.
Uddannelsen består af seks moduler, som hvert strækker sig over tre måneder. Der er syv undervisningsdage i hvert modul, og uddannelsen er tilrettelagt med onlineundervisning, som giver dig mulighed for at tilpasse undervisningen til dit arbejds- og privatliv.
Når du har gennemgået uddannelsen, vil du være bedre i stand til bl.a. at analysere og løse ledelsesudfordringer, skabe et godt arbejdsmiljø, forstå egen personprofil og hvordan du bruger værktøjet i din ledelse, håndtere både strategisk og praktisk lederskab samt forebygge og løse konflikter.
Du kan læse mere om uddannelsen, mulighed for tilskud og hvordan du tilmelder dig lige her.
Læs mere om Hospitality Management

Chef for kompetencer, bæredygtighed og certificering
Pia Svane
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
København vil bremse hotelprojekter i Indre By
16-01-2026
-
Tivoli går mod rekordår med stærkt resultat
16-01-2026
-
Nyt liv til 202-årige Josty med café og overnatning
16-01-2026
-
Autocampere skaber strid om lige vilkår i Nordjylland
16-01-2026
-
København lancerer stort gastro-år med Michelin og events
16-01-2026
-
HORESTA advarer mod kommunal støtte til konkurrenter
16-01-2026
-
Ny Horesta-formand skal styrke Bornholms turisme
16-01-2026