HORESTAs juridiske team står klar til at hjælpe dig. De laver ikke andet end at rådgive hotel-, restaurant- og turisterhvervet, når juraen slår knuder. Derfor kan de hurtigt give dig de svar, du har brug for.
Det er lige meget, om du bøvler med ansættelseskontrakter, opsigelser, elever, barsel, bevillinger eller kontrakter. Vi kender branchen, og vi kender din virksomhed.
I en ny kampagne folder vi de mange fordele ved et HORESTA-medlemskab ud i en række videoer. Det sker under overskriften: ”Du tager dig af gæsten – vi klarer resten”.
Her kan du se videoen med Karina Lafrenz, der er juridisk chef i HORESTA.
Vil du vide mere om, hvordan vi kan hjælpe dig med at få styr på juraen? Eller vil du høre mere om alle de andre fordele, der er ved at melde sig ind i HORESTA? Så klik her.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Protester mod turisme spreder sig i Europa
11-07-2025
-
Wolt udvider trods underskud
11-07-2025
-
Cirkusbygningen satser bredt efter renovering
11-07-2025
-
Københavns Lufthavn i international topplacering
11-07-2025
-
Madklubbens omsætning faldt
11-07-2025
-
Naturhotel i hængekøjer åbner i Nordsjælland
11-07-2025
-
Direktør opsagt efter seks år på fynsk hotel
11-07-2025