Når du kæmper med fødevareregler og kontrolbesøg, så står HORESTAs eksperter klar til at hjælpe dig. De laver nemlig ikke andet end at rådgive hotel-, restaurant- og turisterhvervet. Derfor kan de hurtigt give dig de svar, du har brug for.

Det kan være i forbindelse med besøg fra Fødevarekontrollen, vejen til at nedbringe din virksomheds madspild og nyeste viden om hygiejne og gældende regler.

Her fortæller HORESTAs fødevarechef, Tine Skriver, mere om, hvad der følger med et HORESTA-medlemskab.

Vil du høre mere om alle de andre fordele, der er ved et HORESTA-medlemskab? Så kan du læse mere her.

HORESTA advarer om visumshopping på danske hoteller

En rundspørge blandt hoteller i København viser, at mange oplever afbestillinger i sidste øjeblik eller gæster, der slet ikke dukker op. HORESTA frygter, at hotelreservationer bliver brugt til at opnå visum til Danmark, og advarer om økonomiske tab for branchen.

Log ind