Til Tour-starten i Danmark er der designet et fælles city dressing toolkit, som kan bruges af alle, der har lyst til at udsmykke deres virksomhed til den gule folkefest i Danmark. Med toolkittet kan fx storcentre, restauranter, hoteller, butikker, cykelsmede osv. være med til at pynte op til næste års danske Tour-start.
Toolkittet er udviklet af Københavns Kommune og A.S.O., og du kan allerede i dag bruge det. I toolkittet finder du en række gratis produkter til udsmykning:
- Plakater (flere størrelser)
- Abribus
- Vinduesklæb
- Doorhangers
- Roll-up
- Beachflag
- Badges
- Postkort
Du har mulighed for at vælge mellem to designs. Når du har valgt design og produkter, så modtager du en trykklar fil. Udgifter til tryk samt op- og nedtagning dækker du selv.
City dressing toolkit giver dig inspiration til, hvordan du kan og må bruge de forskellige produkter.
Hvis du har brug for hjælp til, hvordan du kan og må bruge toolkittet, så send en mail til [email protected].
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
-
HORESTA-formand genvalgt for to år
07-06-2023
PRESSEKLIP
-
HORESTA og Radikale: Det er ikke en hovedstad værdig at begrænse udeservering
07-06-2023
-
HORESTA til debat: Selvfølgelig er vi interesserede i at få mere lokalt grønt og frugt ind
07-06-2023
-
Endnu et parti sår tvivl om forbud mod udeservering
07-06-2023
-
Fortsat en dårlig forretning at være verdens bedste restaurant
07-06-2023
-
Røde tal hos selskab bag restaurantkæde
07-06-2023
-
Køkkenchefs kogebog kåret som verdens bedste
07-06-2023