HORESTAs webinar om genåbning af møder, kurser og konferencer blev hurtigt udsolgt, og derfor afvikler vi et nyt i dag kl. 10.00.

På webinaret vil HORESTAs eksperter gennemgå de væsentligste dele af mandagens politiske aftale om genåbning samt nye regler og retningslinjer vedr. afvikling af møder, kurser, konferencer og fester. Der vil også være mulighed for at stille spørgsmål.

Fra HORESTA deltager erhvervsjuridisk chef Kaare Friis Petersen og politisk chefkonsulent Kristian Nørgaard.

Du kan tilmelde dig her

Kaare-1920x1280.jpg
Erhvervsjuridisk chef
Kaare Friis Petersen

Mette Falkenberg
Direktør for politik og bæredygtighed
Mette Falkenberg Rasmussen

Gratis webinar: Få hjælp til jeres CO2-beregninger

Den grønne dagsorden fylder mere og mere blandt virksomheder og særligt CO2-udledningen fylder, når man taler om bæredygtighedsprofiler. Derfor inviterer HORESTA til webinar, hvor I kan få hjælp til jeres CO2-beregninger.

Videre med CO2-beregningerne

Kl. 13.00 - 14.00

Green Key inviterer til webinar om CO2-beregninger med udgangspunkt i klimakompasset. Webinaret er forbeholdt medlemmer af HORESTA og Green Key.

Log ind