I HORESTAs Call center modtager vi hver dag flere hundrede spørgsmål fra medlemmerne, som vores advokater sidder klar til at svare på.
Nu udvider vi vores rådgivning med et WEBINAR, som vi indkalder til i morgen, fredag den 20. marts kl. 13.00 - 14.30.
På vores WEBINAR kan du møde vores adm. direktør, Katia K. Østergaard samt to af vores advokater, som vil give en orientering om seneste udvikling og svare på de mange spørgsmål, som naturligt dukker op i takt med, at situationen for vores erhverv hele tiden ændrer sig. Senest med lukningen af hele restauranterhvervet og med lanceringen af en nye hjælpepakker fra regeringen.
Tilmelding til seminaret og nærmere beskrivelse om, hvordan det foregår, kan du finde her.
Du kan logge på seminaret fra i morgen fra kl. 12.30 og få teknisk support hos Wecademy, hvis du har problemer med at komme på.
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Ny direktør tager over på Hotel d’Angleterre
11-08-2026
-
HORESTA forventer endnu et rekordår for sommerturismen
11-08-2026
-
Flere argentinere finder vej til hotelbranchen
11-08-2026
-
Politikere i opråb: Udskyd bøder for nye emballagekrav
11-08-2026
-
HORESTA i Nordjylland: God sommer har løftet turismen
11-08-2026
-
DF kritiserer finansiering af lavere fødevaremoms
11-08-2026
-
Roamingdata afslører: Her rejste danskerne hen i sommerferien
11-08-2026
-
DOK5000 får Green Key-certificering
11-08-2026