Når hotel- og restauranterhvervet igen kan byde velkommen til gæster, vil mange ansatte, gæster og leverandører m.m. igen passere igennem.
HORESTAs samarbejdspartner, Anticimex, tilbyder desinficering af overfladerne i jeres bygninger og lokaler for at minimere risikoen for smitte.
Behandlingen er en tågebehandling med et middel, der dræber coronavirus og andre vira. Det er langtidsholdbart og dræber tilmed også bak. Efter behandlingen skal midlet have en times tid til at virke. Derefter skal der luftes ud. Og så er lokalerne klar til brug igen. Således er der kun kort nedetid.
Midlet er godkendt af Miljøstyrelsen og Fødevarestyrelsen.
Som HORESTA-medlem får jeres virksomhed rabat på Anticimex’ listepriser. Jeres pris afhænger af, hvor meget og hvor tit I ønsker at få desinficeret for coronavirus.
For yderligere information:
69 15 16 56, [email protected]
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
-
Få indblik i hotelbranchens tal og tendenser
26-05-2023
-
Fokus på et sundt arbejdsmiljø med nyt tiltag
26-05-2023
PRESSEKLIP
-
Nordsjællandsk herregård skal omdannes til hotel
26-05-2023
-
20-årig skal stå i spidsen for helt ny type Sunset
26-05-2023
-
Kæde misser kæmpeaftale med saudiarabere
26-05-2023
-
Dansk hotelkoncern får kendt bestyrelsesmedlem
26-05-2023
-
HORESTA: Optimismen blomstrer på ny i hotel- og restaurationsbranchen
26-05-2023
-
Hotelgigant vil købe Comwells amerikanske partner
26-05-2023