HORESTAs hjemmeside er netop blevet lanceret med et helt nyt design og en struktur, som er noget anderledes end på den gamle.
Den nye side er mobiloptimeret, så den let kan tilgås fra alle mobile devices. Samtidig er menuen forenklet, og den tager i højere grad afsæt i medlemmernes hverdag.
”Vi er gået efter et design, som er mere let, luftigt og langt mere tidssvarende. Samtidig har det været målet at lave en struktur, som er mere intuitiv for medlemmerne, så hjemmesiden bliver lettere at bruge i dagligdagen. Der vil på mange af siderne også være adgang til at finde svar på nogle af de spørgsmål, som vi typisk får stillet,” siger Katia K. Østergaard, der er adm. direktør i HORESTA
Den nye hjemmeside introducerer også en række nye features. På forsiden vil man for eksempel sætte fokus på skiftende temaer. Der vil desuden blive præsenteret nye trends, man kan se seneste tweets fra HORESTA, de nyeste videoer, og så selvfølgelig brancherelevante nyheder og presseklip som hidtil.
Har du ris, ros eller spørgsmål til den nye hjemmeside, er du meget velkommen til at skrive til os. ([email protected])
SENESTE NYHEDSBREV
BRANCHENYHEDER
PRESSEKLIP
-
Dansk milliardær skaber liv på Hotel Hornbækhus: Renoverer for 30 mio. kr.
06-01-2026
-
Skyggehoteller i København fortsætter trods tilsynssag
06-01-2026
-
Turismeminister: Vi skal fra strategi til handling i 2026
06-01-2026
-
Forgæves rekrutteringer begrænser branchevækst
06-01-2026
-
Tre Bühlmann-hoteller samles under én direktør
06-01-2026
-
Hotelplan ved Amager Strand i modvind
06-01-2026
-
Brancheoptimisme i 2026 trods global uro og stigende omkostninger
06-01-2026
-
Turismebranchen blandt de største jobskabere i Danmark
06-01-2026
-
Ebeltoft Park Hotel solgt: Genåbner til foråret
06-01-2026