Horesta


Nyheder

Branchen aner lyset

21. feb 2012

Jacob Brunsborg, søn af dynekongen Lars Larsen, har givet Dondon Sushi en økonomisk saltvandsindsprøjtning.

I den forbindelse fremsætter HORESTA-formand, Jens Zimmer Christensen, en generel betragtning om, at dette år kan markere starten på bedre tider, men at mange faktorer spiller ind. 

- Vi har en forventning om, at det vil gå en anelse bedre i 2012 end i de forgangne år, hvor det har stået grelt til. Men det afhænger af en masse ting, bla. de politiske rammebetingelser såsom det kommende skattteforlig, siger HORESTA-formand Jens Zimmer Christensen til Børsen.

Og han tilføjer:

- Det er vigtigt med et veluddannet personale, der formår at tage sig godt af kunderne, og som tilbyder en ordentlig service. Derudover skal man være skarp i sit produkt og tænke påsine omkostninger. Der er ikke råd til at bruge for mange penge, siger Jens Zimmer Christensen.

 

 

Kommentarer